Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 205

Відповіді на це дав прихильник РУНВіри інженер О. Дейчаківський: «Наша галицька інтелігенція майже вся походить із священичих родин.

Поляки не вороже ставилися до галицьких поповичів і попадівень. І вони мали можливість закінчувати польські університети. Очевидно, з попівських родин виходили й визначні борці за українську державність, але всі вони ніколи й ніде не осуджували всечесних отців такого типу, як єпископ Синишин та йому подібних, які вважали, що головне бути католиком, а українцем можна й не бути.

Поляки не мали синів і дочок, які походили з священичих родин. І тому їхня інтелігенція, що формувалася за національними основами, є більш незалежною, відважною і менш підлеглою касті католицького духовенства, має більші національні натхнення і успіхи в боротьбі за вільну і незалежну Польщу».

Д-р Юліян Мовчан, автор численних книг, послідовний гуманіст, помістив у журналі «Українська книга» (за квітень 80 року) статтю про «МАГА ВІРУ», яка, між іншим, була повністю прочитана в українській радіопрограмі у Баффало (Ню-Йорк). Він коротко переказує зміст «МАГА ВІРИ», називає її «Українською Біблією». Пише, що багато в ній є просто неймовірного. Але в це треба вірити, бо все підтверджене беззастережними доказами. Мовчан пише: «Дехто каже, що Силенко свідомо намагався натягнути свою «МАГА ВІРУ» на розмір «Біблії». Насправді у Силенка такого намагання не було: ні Силенко, ні друкарня не знали, скільки матиме сторінок «МАГА ВІРА». Силенко вважав, що не більше, як 1200 сторінок. А коли вона вийшла, Він побачив, що в ній 1427 сторінок». Мовчанові вдалося широкі кола читачів повідомити про вихід у світ монументальної «МАГА ВІРИ».

205