Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 207

49. Пророк Силенко і архиєреї віри Христової

Свідоміша частина інтелігенції міста Лос-Анжелес (Каліфорнія) запросила Лева Силенка виголосити Доповідь в Українському Культурному Центрі. Напередодні у місті були розвішені оголошення (плакати), видані Управою УКЦ, в яких повідомлялося: «Достойний д-р Лев Силенко, відомий та непересічний своїм знанням української Стародавньої історії, діяч та історичний дослідник загостить до нас з Канади та в неділю, 30 листопада 80 року, о 5-й годині вечора в залі дому Українського Культурного Осередку (4315 Мелроз Авеню, Лос-Анжелес) виголосить багату своїм змістом цікаву Доповідь на тему: «Чому Україна (Русь—Скитія — Оріяна) була Первоколискою Індоєвропейських народів», а також «Як і чому аристократія Татаро-Монгольської Орди, ставши православною, творила і зміцнювала державність Московитії».

Запрошуємо Вас усіх прибути на цікаву та рідкісну науково-історичну Доповідь.

Управа Українського Культурного Осередку в Лос-Анжелесі».

На оголошенні була фотографія Учителя Лева Силенка. Його образ світлий, натхненне благородне обличчя промовляє силою духовної незалежности, відданістю святій справі, священною любов’ю до України-Руси. (На всіх фотознятках Він одягнений у сорочку з вишитим меандрами комірцем).

Всечесні отці греко-католицької і греко-православної церков на ґрунті боротьби з Силенковою вірою в Дажбога об’єдналися. Ударили у церквах у дзвони і закликали парафіян не йти на Доповідь Силенка.

Єреї спільно видали листівку під назвою «Хитрі підступи диявола», яка була поміщена у «Бюлетні укр. кат. церкви» у Лос-Анжелесі за листопад 1980 року.

У ній читаємо: «В теперішній хвилі історії стоять одна проти одної дві могутні тройці: Божа тройця (Отець, Син і Дух святий) і фальшива тройця; Диявол, Антихрист і Лжепророк Силенко».

«У Книзі Об’явлення («Біблія») написано: «І бачив, як із рота звіра, із рота змія, із рота лжепророка три нечисті духи, подібні до жаб» (16, 13)».

Так панотці залякують християн, щоб вони не йшли слухати «Лжепророка» Силенка, бо із його рота, мовляв, виходять «нечисті духи, подібні на жаб».

І відбувся 5 листопада 80 р. «конґлав», на якому католицькі і греко-православні всечесні отці (о. Колтуцький, о. А. Поротько, о. С. Тростянецький. о. П. Маєвський, о. О. Подгурець, о. С. Голутяк) за традиціями святої інквізиції написали і підписали «Декларацію»: «Ми, нижче підписані духовні проповідники української Христової громади, довідалися, цю управа Українсько-Культурного Осередку дозволила в нашій культурній Централі ширити неопоганську ідеологію поганського філософа Лева Силенка.

Ми примушені нашим становищем духовних проповідників стати в обороні християнської віри і в обороні вірних, яких Христос віддав нам під нашу опіку, боронити вірних від виступу Лева Силенка, який проповідує віру в Дажбога». І цю «Декларацію» «всечесні» з амвонів читають у церквах. Передова інтелігенція, яка очолює Український Культурний Центр, і в тому числі й відомий діяч Микола Новак, заявили, що часи палення Бруно, Гуса минули. У Америці немає місця для дій «святої інквізиції».

207