Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 212

50. Є люди будівники, в є — руїнники

Професор Вейлес Браун (Карнел університет, Ню-Йорк) у листі за 27 серпня 81 року доброю українською і англійською мовами пише, що Він прочитав, що «Дажбог — це субстанція, яка має в собі всі починання фізичні і метафізичні українського народу, — так пише Учитель Силенко». «Я не українець, але я вивчаю Вашу мову, Вашу історію і культуру. Мене зацікавило, що українці мають своє розуміння Бога. Чи можете прислати мені інформації в українській і англійській мовах про РУНВіру?»

З цього зрозуміло, що чужинці, які хочуть пізнати, хто такі українці, не шукають їх у католицизмові чи греко-ортодоксії, де їх немає.

У Австралії Громади вірних РУНВіри з тривогою відгукувалися на провокативні дії деяких осіб, що розсилають листівки, фабрикуючи наклепи на Учителя. Побратим з Австралії С. Спасько у листі від 27 листопада 81 року пише: «Пане А. Білецький, в минулому ви вже піднімали бунт серед рідновірів проти Учителя Силенка, але Вам це не вдалося.

За бунтарство вас було виключено з Громади вірних РУНВіри. Тепер ви тайком підмовили Гайдайчука, Дидика та двох інших, щоб з ними діяти проти Силенка. Ви кажете, що в РУНВірі всі рівні і всі мають однакові права. І тому кожний може мати свою в себе РУНВіру без Силенка. Ви розвалювач організованого українського життя, пане Адаме. Ви самі пишете, що Силенко великий, бо Його ідея, що живе в РУНВірі, винахід великий. Та Вам не подобається, що Силенкові вірні називають Його Учителем, Пророком. Мовляв, у РУНВірі всі рівні: немає Пророків і Учителів. О, яка це глупота! Якщо в армії всі рівні, немає старшини, полковника, генерала, то тоді й армії немає. Коли ми, українці, не матимемо свого Учителя чи Пророка, то тоді на це місце чужинці і вороги нам дадуть чужого Учителя й Пророка. Коли ми не матимемо своєї рідної віри, то чужинці нам брутальною силою накинуть чужу!

Є правда, яка всім відома. Силенко створив РУНВіру, об’явив концепцію Єдиного Бога. Не розвалюйте те, що хтось створив, в даному випадку Силенко. Ви шукаєте в Силенкові тільки недоліки, закликаєте всіх бунтуватися проти Нього. Для нас, вірних РУНВіри, вже досить анархії в Українському житті, впродовж віків вона нас переконала в тому, що порядок, організоване життя твориться тільки там, де є Авторитет Провідника і повна дисципліна.

Пане Адаме Білецький, Ви себе проголосили рятівником РУНВіри, якої Ви не започатковували і ніякої праці в неї не вклали. Мовляв, Силенко розвалює те, що Він організував і збудував і на що потратив частину свого життя і багато-багато праці. Треба бути наївним і тугодумним, щоб повірити у ці Ваші маячіння.

Ми, вірні РУНВіри, знаємо, що Учитель Силенко дав РУНВірі ідею, перетворив її в організацію, яка за десяток років стала поважною силою. РУНВіра стала тим магнетом, який притягає до себе тверезо думаючих українців. Але це дуже залякало і стурбувало тих, які не хочуть, щоб українці мали своє розуміння Єдиного Бога. Тому вороги України шукають різних шляхів і способів, щоб РУНВіру завалити.

Ви для нас в Австралії є людиною незнаною, так як і ваші колеги І. Став, В.

212