Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 213
Гайдайчук. Та ми про Вас судимо з вашого власного поступовання і з того, що ви самі написали. Ви робите Каїнову роботу. Інша справа, свідомо чи несвідомо. Ми вам кажемо: «Припиніть! Бо ваша робота є на руку ворогам України».
***

Соборний Храм Святині Матері України будується.

На Оріяні (Спрінг Глен, Ню-Йорк) Учитель Силенко 7 серпня 82 року підписав договір з будівельною фірмою «Еркес Брас констракшн» (Порт Джервіс, Ню-Йорк) в присутності рунтата М. Лозового, рунтата Б. Свириденка і С. Гулака. У контракті зазначено, що цій фірмі заплачено за будівельний матеріал 10777 доларів 99 центів, а за роботу — 7383 долари.

У серпні будуть ставитися стіни. Уже замовлені біми (великі залізні балки) довжиною 40 футів. Стіни кластимуться з блоків. У жовтні має бути закінчений перший поверх.

Про будову Святині широко інформується у часописі «Самобутня Україна», Розійшлася по Діаспорі вістка, що будова Першої в світі Святині Матері України продовжується. Вірні Силенкової віри в Дажбога складають щирі пожертви. І відразу почали діяти «воріженьки».

Щоб стримати будову Святині, ворожі сили використали у Гемільтоні С. Синника і С. Яворівського, які почали всюди розсилати листівки, що Соборний Храм Святині Матері України «будується біля жидівського гето, та ще й на болоті». Отже, не треба складати пожертви на будову.

Та поруч оселі Оріяна на відстані близько одного кілометра знаходиться світова оселя Спілки Української Молоді. Та й інші є забудови українців. І регіональні будівельні інспектори-американці вважають, що земля є придатною для будови, тому дали дозвіл на будівництво Святині. А що на південь від Оріяни за кілька кілометрів є жидівська оселя, то в Америці таке буває досить часто: на одній вулиці декілька церков чи організацій різних національностей і неоднакових релігійних напрямків.

Якийсь Роберт Ч. написав до архітектора Річарда Шермана у Кергонсон листа, в якому ставить запитання: «Скільки коштуватиме закінчення будови і скільки коштує фундамент цієї будови? І чи на цій місцевості дозволено будувати Церкву і оподаль мати кладовище? »

Річард Шерман виготовив архітектурні плани будови Святині Матері України на основі вказівок Учителя Лева Силенка, маючи всі дані про місцевість і дозвіл на будову Святині на Оріяні, виданий урядовими чинниками США. Усе йде згідно закону, і ні в чому немає ніяких порушень. Та архітектор Шерман написав листа Силенкові, що він має справу тільки з Ним (Силенком), а не з людьми невідомими з Канади, які його турбують своїми провокативними листами, на які він, як архітектор, не зобов’язаний відповідати. І тут Р. Шерман додав: «Що ви за люди, українці, коли хтось починає щось будувати, завжди його обсідають руїнники, щоб всякий добрий почин зруйнувати».

І знову з Австралії від Правління Громади вірних РУНВіри (Київ, Сидней) прийшов офіційний лист (22 серпня 82 р.), який підписали рунтато Тарас Осадчук, І. Присташ, М. Свищ, С. Спасько та інші. У цьому листі читаємо: «Це ще один бунт проти єдности вірних

213