Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 214
РУНВіри і Учителя Силенка. Бунт, подібний бунтові Шкавридька і Білецького. Тепер цей бунт очолив М. Синник з трьома своїми «мушкетерами», які творять роз’єднання рідновірів, очорнюють Учителя, і все під гаслами «в оборот правди, справедливости, порядку», і виставляють себе як ангелів, а всіх, хто не з ними, обкидають болотом. Синник підбурив несвідомих, щоб вони приїхали на його «собор», І на цьому «соборі» вони самі себе обділили найвищими титулами — «мага рунтато», «гета рунтато» і тому подібне. Усі ці титули вони взяли з «МАГА ВІРИ»: все це звичайний грабунок чужого надбання і присвоєння собі в анархічний спосіб.

Правильно кажуть тут деякі наші посестри: «А де були б ті всі гета і мага рунтати, коли б не Учитель Силенко. Вони б, тобто Синник і його товариші, до цього часу били б поклони перед ідолами іноземними та давали гроші чужим богам. Діяльність М. Синника, С. Яворівського і тих кілька осіб, що з ними, ми засуджуємо, бо вона нечесна, підступна і брудна. А головне, скерована на дискредитацію РУНВіри і Учителя Силенка, як і на знеславлення Українців у світі».

У листопаді місяці на Оріяну з Гемільтона прийшов таємний лист, в якому повідомлено, що Синник і Яворівський ширять наклепи на Силенка, бо мають в плані ліквідувати Громаду вірних РУНВіри у Гемільтоні, а Святиню тут же, у Гемільтоні, куплену за пожертви людей, які визнали Силенкову віру в Дажбога, в недалекому майбутньому продати, бо в купчих документах вони вхитрилися поставити свої прізвища.

Відома діячка ОСІДУ РУНВіри Людмила Фенько написала власноручно листа (24 лютого 83 року), зробила копії і послала Громадам вірних РУНВіри. В листі вона пише: «Українці відомі в історії як люди, які самі себе роз’єднують, розсварюють і знищують. І ця хвороба проникла і в ОСІДУ РУНВіри. Наприклад, вірні РУНВіри в Чикаго хотіли, щоб Оріяна була куплена в Чикаго. Учитель почав доводити, що Оріяна має бути там, де є найбільше скупчення українців, тобто біля Ню-Йорка. А І. Став хотів, щоб все було в Атлантик Ситі, та ще й як його власність. А в Гемільтоні панове Брага, Синник, Яворівський хотіли, щоб Централя була у Гемільтоні. І це стало головною причиною роздорів, сварні і очорнень Учителя. І. Став і панове з Гемільтона почали всюди писати листи, що Учитель всіх ігнорує, зі всіма не погоджується. Бо Його завдання, мовляв, писати книжки, займатися духовними справами і закликати людей складати пожертви на РУНВіру. А от Став, Синник, Брага зі своїми колегами хочуть цими зібраними грошима розпоряджатися так, як вони вважають. Учитель виступив проти цього, і вони тепер на Нього зводять найбрудніші наклепи і вносять розлад у Громади вірних РУНВіри.

Тепер нам всім зрозуміло, що збунтовані хочуть перебрати рахунки банківські, а Учителя готові розп’ясти, як Він не буде робити так, як вони хочуть.

Ви Учителеві присягалися на вірність, обіцяли Йому помагати, а тепер поводитеся як Юда, який продав Христа. Та люди не дурні, бачать змовників, які заплямовують Учителя». (Усі листи, тут подані, зберігаються у Архіві при Соборному Храмі Святині Матері України).

Посестра Людмила Фенько і її муж доводять, що Учитель при жодних обставинах не повинен погодитися на підступні вимоги змовників, які планують знищити засновану Учителем РУНВіру.

214