Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 216

51. «Я не можу відректися від себе»

Коли на Оріяні був поставлений перший поверх Святині (а це було 17 липня 83 року), на Третьому Соборі Учитель Лев Силенко сказав: «Любі мої Брати і Сестри, сьогодні ми з’їхалися з міст Канади, Америки, є й гості з Англії, Австралії. Відбувається Третій Собор Громад вірних РУНВіри, присвячений будові Соборного Храму Святині Матері України. Один з присутніх побратимів мені сказав, щоб я був обережний. Є чутки, що «вороги хочуть у Силенка відібрати життя».

Я тут на Соборі біля Знамена (Трисуття Дажбожого) заявляю Вам, що коли б зайшов до залу в цю хвилину озброєний ворог і сказав мені: «Відрікайся від віри в Дажбога, а ні, — тут тобі смерть», — я б сказав: «Віра в Дажбога — це душа моя, я не можу відректися від себе, я не можу зрадити Святого Духа України-Руси».

Так, мої любі Побратими й Посестри, прошу зрозуміти, що моя віра в Дажбога свята. Я їй присвятив своє життя. Таким я є і таким я буду до останнього удару серця мого, і в цьому моє духовне щастя і велич моєї віри в Єдиносущого Господа Дажбога».

Люди, затамувавши подих, слухали промову Учителя.

Люди, затамувавши подих, слухали промову Учителя. Того ж дня під час обіду на будову Святині Матері України було складено 15758 доларів. А перед тим рунтато Лозовий склав пожертву в сумі 12000 доларів.

Ознаменовуючи 3-й Собор, сповідники Силенкової віри в Дажбога склали пожертви: Віра Волан — 1000 доларів, рунтато Б. Станопруд — 1250 доларів, М. Тимченко-Смалюх — 1000 доларів, Євдокія Шкварченко — 1000 доларів, Роман і Людмила Фенько —1000 доларів, Богдан Коломицький — 1000 доларів, отаман Я. Шелестун — 500, рунтато Орь Улицький — 560, Світанна Клер — 500, Лінда Галаган — 500, станиця «Сонцеград» (Монреаль) — 625, Б. і П. Борис — 625, рунтато М. Лисенко — 500, Ніна Кочерга — 250, Б. Коломицький — 250, Святослав Гулак — 500. Усі інші склали пожертви по 200, 100 доларів.

Рунтато Мирослав І. Лозовий (скарбник фонду Комітету будови Святині Матері України) подав Соборові детальний Звіт, зазначаючи, скільки і на що були зроблені витрати. Він сказав, що земельний простір Оріяна був у 1975 році куплений за готівку (12000 доларів). На рахунку було 9000 доларів. І щоб не робити позики в банку, у день купівлі дарували по 1000 доларів Ф. Коваленко, рунтато Б. Свириденко і рунтато М. Лозовий. У Звіті за 26 червня 83 року зазначено, що уже загальна сума витрат, зроблених на будову Святині Матері України, складає $ 106,223.83.

Фінансовий Звіт був перевірений Ревізійною Радою при Головному Столі ОСІДУ РУНВіри.

На Соборі голова Ради Побратимського Взаємодовір’я рунтато Богдан Станопруд у своїй звітній доповіді також порушив питання допомоги Учителеві Силенкові. Подаю нижче твердження ревізора Б. Станопруда без змін.

«1. Учитель Лев Силенко до 72 року отримував з Канцелярії Головного Столу ОСІДУ РУНВіри в Чикаго щомісяця по 50 доларів: отримував цей гонорар загальною сумою (раз чи два рази на рік), даючи розписку. Фонди були такі малі, що від часу виходу журналу «Рідна Віра» (літо 64 року) і до 72 року Учитель входив у нові й нові борги.

216