Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 217

2. Від 72 року починаючи, як стверджує скарбник Фонду Головного Столу ОСІДУ РУНВіри Ф. Мирош, Учитель почав отримувати щомісяця 120 доларів. Такий гонорар отримував Учитель, тяжко працюючи над «МАГА ВІРОЮ». Він, щоб мати відповідні історичні матеріали, робив з науково-дослідницькою метою подорожі до Іраку, Ірану, Греції, Індії, Англії, Туреччини та до інших країн, відвідував бібліотеки міст Канади і США і в цей час видавав «Самобутню Україну», організовував Станиці ОСІДУ РУНВіри, виголошував доповіді у містах Канади і США. Я подумав: чи міг би все це робити Учитель, маючи дружину, дітей, гаражі, доми, маєтки? Я почав розуміти життя Учителя. Знаходилися добрі люди (світ не без добрих людей), які дарували особисто Учителеві гроші на прожиток і писали в листах: «Це Вам мій дарунок. Ви робите велику корисну працю для України», (Правда, як опісля виявилось, були такі, що дарували 50 доларів, а потім казали: «Та я дав 500», та від того немає нікому ніякої шкоди. Є в нас прислів’я: подарованому коневі в зуби не заглядають).

3. Від 77 року починаючи скарбник Фонду Головного Столу ОСІДУ РУНВіри А. Топчан з Монреаля для Учителя посилала 195 доларів на всі видатки життя, включаючи оплату мешкання.

4. Від березня 81 року Учитель від Головного Столу ОСІДУ РУНВіри щомісяця отримував на прожиток 247 доларів.

5. Від листопада 82 року починаючи Учитель з Фонду Головного Столу ОСІДУ РУНВіри щомісяця отримує на прожиток 257 доларів.

Отже, 257 доларів щомісяця від нас (від Світового ОСІДУ РУНВіри) на життя отримує Людина, без яко ї не бу ло б «МАГА ВІРИ», не було б ОСІДУ РУНВіри і власностей ОСІДУ РУНВіри, не було б «Самобутньої України» і не будувалася б сьогодні Святиня Матері України.

Наведу тут для порівняння таку арифметику: український греко-православний Собор у Вінніпезі давно вже постановив, що ставка священика щомісяця становить 900—1000 доларів. Канадським баптистам платять щомісяця 1000 —1400 доларів.

Ми продаємо всюди «МАГА ВІРУ», усі брошури і книжки, написані Учителем. Гроші з проданих книг Учитель відмовився брати, Вони йдуть на конто (рахунок) Фонду ОСІДУ РУНВіри. Отже, Учитель свою працю, час і життя своє дарує для РУНВіри.

Сьогодні ми постановили: до тих 257 доларів, що отримував Учитель, додати 55 доларів щомісячно.

Учителю наш! Треба справді бути Духовним Лицарем-Переможцем свого «Я» —не палити, не пити сивухи, не мати родини, повністю себе присвятити великій праці для Українського Народу, щоб жити скромністю аскета, як Ви живете. Ви наш Духовний Батько», рунтато Б. Станопруд за Раду Побратимського Взаємодовір’я ОСІДУ РУНВіри. Оріяна, Спрінг Глен, 16—17 липня 10983 р. Дажбожого. (Матеріали 3-го Собору зберігаються в Архіві при Святині Матері України на Оріяні).

217