Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 227

55. “Переоцінка Духовної Вартости”

Американський Біографічний інститут (Норт Кароляйна) в книзі «Громадські провідники і визначні американці» в 1975 році відзначив діяльність Учителя Лева Силенка як засновника нової конфесії РУНВіри (Юкреініен Нейтів Фейт) і Голову Громад РУНВіри в США, Канаді, Англії, Австралії. І цей же Біографічний інститут у книзі «Видатні (нотабл) Американці двохсотлітньої ери» в 1976 році подав статтю на 843-й сторінці з біографічними даними про нашого земляка Лева Силенка. У статті пишеться, що Він родився в Олександрії в родині Терентія і Олени Півняк-Силенко в Україні, Доктор філософії, Засновник конфесії РУНВіра, організатор Громад РУНВіри, історик, лінгвіст, автор «МАГА ВІРИ». Подані й інші дані з Його життєпису. Є щось надзвичайне в тому, що українець, народжений в Україні, відзначений як визначний американець! У цей же час так багато українців, обтяжілих духом рабства, ще не розуміють Його, і тому не здібні належно пошанувати діяльність національного Генія, Велич і Гордість України-Руси!

У 1978 році Інтернаціональний Біографічний Центр (Кембрідж, Англія) видав монументальну книгу «Інтернаціонально хто є хто інтелектуал», у 1981 році перевидав її (вона має 2116 сторінок). На сторінці 1851 відзначена діяльність Духовного Учителя Лева Силенка як Засновника нової конфесії, подані дані з Його життєпису.

У багатьох американських довідниках подаються дані про Лева Силенка, зазначається, що Він українець, Засновник конфесії РУНВіра і Ним Організовані Громади діють у вільному світі. Він Автор «МАГА ВІРИ», в якій сповіщена монотеїстична основа РУНВіри, нова концепція Бога.

28 вересня 84 року з Білого Дому (Вашингтон) прийшов лист до Духовного Учителя Лева Силенка від А. Гіккінс, спеціального президентського асистента, в якому зазначається: «Учителю Леве Силенко, Ваше мислення багато означає для Президента Рональда Рейгана. Президент приймає Вашу добротливість в пам’ятанні Його».

В американських англомовних газетах час від часу можна прочитати про Силенка і Його Святе Вчення. Наприклад, у газеті «Арканзас Демократ» за 8 вересня 87 року читаємо, що добре було б Михайлові Горбачову, коли він відвідуватиме Америку, показати «Шрайн» (Святиню) Рідної Української Національної Віри (РУНВіри), яка є на Оріяні в Кетскіл горах.

В українських газетах Діаспори, над якими домінують архиєреї юдейо-християнізму, постійно помішуються статті про те, що у 1988 році відзначатиметься тисячоліття хрещення України. З цієї нагоди ієрархія УК церкви схвалила емблему відзначення 1000-ліття. На ній бачимо коло, яке навпіл переділене хвилями Дніпровими, вище хвиль стоїть широкораменний хрест, у центрі якого напис «Іс Хс НІКА».

Архиєреї люблять містерії: парафіяни, чуючи слово «НІКА», нічого не розуміють. Та були такі, які почали тлумачити, що у Греції в музеї на Олімпі стоїть ідол — статуя красивої діви, яка має ім’я Ніка, сам бог Зевс з нею мав любощі.

Преподобні отці і монахи роздають ці листівки, в яких є напис: «Україна, на коліна! Пресвятая богородице, спаси нас».

Доктор Миролюб Юхиць передав Левові Силенкові 3000 доларів. Сказав: «Учителю,

227