Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 249

61. «Не шукаймо себе там, де нас немає»

Після проголошення Незалежности, утвердження Української державности в 1991 році «МАГА ВІРА» почала йти (поштою) в Україну, в першу чергу до видатних письменників. Її уривки друкувалися в газетах, журналах. (Першим почав друкувати журнал «Наука і суспільство»).

Священні Години сповідників Силенкової віри в Дажбога в Україні почали відбуватися в Будинку Спілки письменників у Києві, пізніше в редакції журналу «Україна», в приміщеннях музеїв, особливо часто в музеї маляра Ф. Красицького. Вірні РУНВіри в Діаспорі почали вільно їхати в Україну з міст Канади, Америки, Австралії і везти з собою літературу РУНВіри: з Австралії маляр Світенко, з Канади Богдан Борис, з Америки рунтато Мирослав Лисенко.

«МАГА ВІРА» має порівняно великий розмір (26х18) і вагу три кілограми. Все ж, їдучи в Україну на відвідини до родичів, завжди брала з собою три примірники «МАГА ВІРИ» родина Свириденків. Рунтато Боголюб і його дружина Світанна привезли один примірник в Олександрію, щоб передати Всеволоду (Василю) Силенкові, рідному братові Автора «МАГА ВІРИ». (Це було в липні 89 року).

Через три тижні Всеволод Силенко повідомив листом в Америку, що Його питали працівники КДБ, що привезли гості з-за океану. Брат написав, що «МАГА ВІРУ» заховав. І поки що нікому не показує. А сам читає вночі. Коли його допитували в КДБ, кому віддав «МАГА ВІРУ», він відповів, що книгу спалив...

Насправді ж Всеволод Силенко не спалив, а дуже ретельно її заховав. І «представітелі», які розмовляли на «общепонятном», залишили його в спокої.

Від 1990 року починаючи, появляються статті про Силенкову віру в Дажбога у газетах і журналах в Україні; «Голос України», «Культура і життя», «Літературна Україна», «Молодь України», «За вільну Україну», «Україна», «Наука і суспільство», «Бористен», «Нова генерація», «Київ», «Жінка», «Дзвін», «Вставай», «Українська культура», «Слобожани», «Нескорена нація», «Вечірній Київ», «Дивослово», «Вітчизна», «Українське слово», «Пост-Поступ», «Подільські вісті», «Зоря Полтавщини», «Край» та в багатьох інших часописах.

У 91 році в газеті «Вставай» (ч. 3, видання демократичних спілок Київського педінституту ім. Драгоманова) надруковано статтю, в якій читаємо: «Лев Силенко реформував стародавню багатобожну віру України-Руси і звістив віру в Єдиносущого Господа з ім’ям Дажбог. У вірних РУНВіри є Святе Письмо «МАГА ВІРА». Віра в Саваота, Бога народу Ізраельського (юдейо-християнізм), не робить нас українцями. Віра в Дажбога, Єдиносущого і правдивого Господа, робить нас українцями по вірі. Справа не в духовній науці Ісуса Назарея, а в тому, що вони (хрестителі) почали закріпачувати душу і розум українців».

На двох сторінках йде переконливе, захоплююче пояснення Силенкового Вчення.

Після публікації цієї статті почали надходити від студентської молоді, викладачів, професорів листи на Оріяну в США з проханням прислати «МАГА ВІРУ» і літературу про РУНВіру.

249