Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 251
інших. Очевидно, мається на увазі тих українців, які волею обставин змушені були творити й діяти за межами Батьківщини в різних країнах світу.

І що ж ви думаєте? У газеті «Вісник» (Вінніпег, орган української греко-православної Церкви Канади) протоієрей С. Ярмусь виступив з критикою письменників України, які, готуючи енциклопедичне видання «Сто найвидатніших Українців Світу», дають в ній місце для... Лева Силенка, Автора «МАГА ВІРИ», «батька українського Дажбожизму».

Піп Ярмусь закликає видавців цієї книги не подавати інформацій про Силенка, бо це, мовляв, може ослабити грецьке православіє. Всечесний о. Ярмусь, тримаючи в руках «Євангеліє», не може чомусь збагнути Христової науки: «Люби ворога свого»...

Прийшов час українцям самооблагороднитися: навчитися відрізняти справжніх вірних достойних синів України від солодкаво-улесливих носіїв правди, привезеної з чужими релігіями з чужих земель, ніби з метою моралізувати, навчати людей вірити в правдивого Господа.

Лев Силенко душоловам каже: «Не робіть нас, українців, культурними по-чужому, моральними по-чужому, освіченими по-чужому, віруючими по-чужому. Ми маємо право, дане нам Господом, бути достойними людьми. Ми хочемо, щоб у нашому народі була могутня РУНВіра, бо є свята правда, утверджена небом і землею: чим могутніша в народі Рідна Віра, тим могутніша в народі духовна сила. Чим культурніша в народі рідна віра, тим культурніший народ.

РУНВіра — світогляд українців. Ми не хочемо, щоб духовний рівень українця пізнавали по рівні його вірности юдейській літературі («Біблії»). Не шукаймо себе там, де нас немає».

«Біблія» — твори юдейських письменників (рабінів-пророків). Християни визнають «Біблію» як слово Боже. І про їхнє визнання пишуть юдейські теологи й історики.

Наприклад, видатний знавець юдаїзму, вірний син Жидівського Народу Мr. Rаvаgе, звертаючись до християн, пише:

«Наші легенди і наша народна творчість є священною наукою, яку ви мелодійно наспівуєте своїм дітям. Наші поеми наповнюють ваші церковні гимни і молитовники. Наша національна історія стала необхідною частиною навчання ваших пастирів, священиків і вчених.

Наші царі, наші державні діячі, наші пророки і наші воєначальники є вашими героями. Наша стародавня маленька країна є вашою Святою Землею. Наша національна література є вашою Святою Біблією. Що наш Народ мислить, творить і навчає, то стає безпомилковою необхідністю в підтвердженні поважности вашої промови і традиції. І ніхто з вас не вважає себе освіченою людиною, якщо він не обізнаний з нашою расовою спадщиною.

Жидівські ремісники і жидівські рибаки є вашими учителями і вашими святими. І незліченні статуї, витесані з їхнім зображенням, і в незліченних катедрах поставлені в пам’ять про них. Жидівська дівчина є вашим ідеалом материнства і жіночности. Жидівський бунтівник-пророк є центральною фігурою у ваших релігійних поклоніннях. Ми розкидали осторонь вашу расову спадщину і замінили це нашим Господом і нашими

251