Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 256
зірвати. Тоді організатори З’їзду шляхом голосування утвердили, що у затвердженні Статуту Громад вірних РУНВіри мають право брати участь тільки визнавці Силенкової віри в Дажбога. І почався довго обмірковуватися Статут, який був більшістю голосів затверджений. У Статуті зазначено, що вірні РУНВіри визнають монотеїстичну концепцію Учителя Лева Силенка — віру в Єдиного Господа Дажбога.

Статут Громад вірних РУНВіри був прийнятий З’їздом (Собором) 17 травня у Києві. І 28 травня 92 року був зареєстрований Радою у Справах Релігій при Кабінеті Міністрів України. Статут РУНВіри, як релігійної організації (Церкви), зареєстровано за числом Свідоцтва No 237. У реєстраційному документі зазначено, що діяльність Статуту Громад РУНВіри поширюється на всю територію України.

Головою Громад вірних РУНВіри був обраний львів’янин Володимир Пилат, а заступником — киянин Володимир Короб. Правління Громад вірних РУНВіри складалося з 12 осіб, які очолювали різні відділи духовного і організаційного життя вірних РУНВіри.

На З’їзді-Соборі були представники Громад вірних РУНВіри Харкова, Полтави, Києва, Вінниці, Одеси, Січослава та інших міст України.

Громади вірних РУНВіри в Україні і Діаспорі однозгідно прийняли Статут, затверджений 1-м Собором, і Учитель Силенко благословив втілення цього Статуту у життя вірних РУНВіри в Україні і Діаспорі.

(В. Пилат опісля зазначив, що він у Львові не має зареєстрованої Громади вірних РУНВіри і Головою бути не може. На основі Статуту В. Короб до скликання 2-го Собору ОСІДУ РУНВіри виконує обов’язки Голови Громад вірних РУНВіри в Україні). Маючи розмову з Учителем про постання Громад вірних РУНВіри в Україні, я почула від Нього такі слова: «Є думка, що в генах українця живе вдача руїнника, а не будівника-організатора. І цей руїнник, який живе в єстві українця, є його найбільшим ворогом. Коли українці самі у собі переможуть руїнника, вони оздоровляться, стануть успішними творцями організаційного життя».

256