Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 258
було у Сварога. І детально про це пише «МАГА ВІРА».

Всеволод Бойченко (редактор газети «Рідна Віра», Донецьк) пише: «Хіба можна Світле Вчення Рідного Учителя й Пророка Лева Силенка, який посланий до нас з волі Господа Дажбога зі щирим Словом Правди і Любови, поміняти на примітивні писання дослідників міфології, які простудіювали записки етнографів і зараз займаються реконструкцією «віри предків наших»? Невже знову слід повернутися до ідолопоклонства, Перунів, Світовидів, Мокошей і йти в XXI століття з міфологічними уявленнями, перенесеними з часів первіснообщинного ладу? Про яке язичництво може йти мова — це ж духовний регрес...»

Коли в «Літературній Україні» за 31 березня 72 року І. Гайденко повідомив, що в Канаді є «нова православна секта — РУНВіра, яка заперечує існування Христа, але визнає надприродні явища», то за таку писанину можна вибачити (вірні РУНВіри відвідували виставку на совєтському кораблі, де роздавали листівки про РУНВіру, і, можливо, кореспондент не зорієнтувався). Та коли в цій же газеті за 16 листопада 89 року написано, що «в малочисельних осередках РУНВіри в США та інших країнах поклоняються богам стародавніх слов’ян», то можна подумати: звичайна навмисна дезінформація чи необізнаність, а може, вияв громадської безвідповідальности?

У Діаспорі є «Національно-Трудовий Союз Росії», який вирішив своєю емблемою вважати Тризуб. І це ознаменовуватиме «братство народов, связанных служением новой России» — написано в «Календаре НТС» (1995 р., «Посев», Австралія). І далі: «Трезубец — знак великого князя Владимира, первый государственный знак Древней Руси. Значок напоминает нам, что мы, россияне, наследники тысячелетней истории, традиции и культуры».

З цією метою у Києві в 1993 році була видана книжка «Персонажі слов’янської міфології». Мета книги — єднати всіх слов’ян, відродивши віру у старослов’янських божків, щоб створити новий союз слов’янського трикутника (Москва—Київ—Мінськ).

Учитель каже, що в кожному союзі народів домінує той народ, який є численніший, агресивніший і сильніший. І сильніший у цьому союзі гнобить слабші народи, їх експлуатує, принижує. І все це в ім’я «братнього союзу народов».

Семіти мають одного рідного батька Авраама і рідну матір Сару. Чому вони не творять братнього союзу між ізраельтянами, палестинцями, сирійцями, іракцями, єгиптянами? Бо ніхто з цих народів не має на меті обдурити інший народ кличами братання.

І українців вже ніхто не обдурить «возз’єднанням двох братніх народів»: забагато крові, сліз і терпінь протягом трьох століть...

***

19 червня у Києві професор А. Колодний скликав Круглий стіл під назвою «Рідновірство: витоки, течії, тенденції» з участю язичників. Під час цього зібрання зчинився галас, виникли крикливі суперечки, сварня. Кожний доводив, що його язичництво у формі міфології краще, ніж у іншого. Один каже, що треба визнавати Перуна, Сварога, Ярила, інший каже, що головний бог був Перун, якому підлеглі Світовид, Стрибог та ін., третій каже, що треба провести реєстрацію всіх язичеських богів. Дехто

258