Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 77
ніхто інший, зуміли показати страшну любов «старшого брата» до України». В. Ситниченко, Полтавщина, пілот морської авіації, 16.08.1948. Інґольштадт.

«Такий, як Лев Силенко, може своїми промовами сколихнути, об’єднати наш український народ, і тоді ми всі підемо разом проти червоного большевизму за волю України. Слова Лева Силенка буду цінувати і пам’ятати до кінця мого віку». Г. Дзянченко, син Лемківщини, 17.08.1948. Інґольштадт.

«Не один навіть добрий проповідник міг би позаздрити пам’яті і здібностям Лева Силенка, який у нашому таборі промовляв півтори години. І так образово, що люди слухали мов загіпнотизовані». Отець Василь Березовський, греко-католицька церква, Інґольштадт, 16.08.1948.

«Як українські ветерани, ми сподіваємося почути запалююче вірою слово Лева Силенка у хвилину, коли ми підемо до останнього двобою за визволення нашої матері України. Пане Силенко, завітайте знову до нашого табору. Слава Україні!» В. Біляєв, культурно-освітній референт, табір біля Нюренбергу, 25.08.1948.

«Пане Силенко, я щасливий, що мав можливість чути Вашу промову. Можу сказати, що Вашими устами говорила вся Україна. Ми перші в Європі під проводом Симона Петлюри почали бій проти деспота Сталіна». Т. Скубій, голова Союзу українських ветеранів у Вайсенбурзі.

«Ви своєю промовою нашу громаду скріпили і об’єднали. Я певний, пане Силенко, що правда, яка несеться з Ваших уст, пролунає до всіх народів світу». Клюка, референт харчування, табір у Вайсенбурзі.

«Від довшого часу життя мого я вперше почув такого промовця, як Ви, пане Силенко. Ваша промова на мене, як на старшого члена ОУН і члена УПА, зробила непроминальне враження, слава Вам! Слава Україні!» Павло Котовський, Ройтерзайх, 6.09.1948 року.

«Ваша промова геніальна, енциклопедична, більше похвал зайво». Студент Микитюк, Ерлянґен.

«Ваш реферат, виголошений 5.09.1948 року в таборі Ройтерзайх, був найкращий з усіх рефератів, коли я коли-небудь чув. Ви говорили так, ніби пересували перед очима глядачів кадри фільмові. Хай Господь Бог береже Вас для України». Отець Дмитро Федосюк, греко-католицька церква, Нюренберг.

«Пане Силенко, як може одна людина в своєму серці мати так багато енергії. Це говорить українець, який плакав, коли Ви промовляли у нашій залі». В. Павленко, Еттлінген, 24 травня 1948 року.

«Наш златоустий Леве Силенко, Ваш голос має почути вся Європа». Еттлінген, Д.Чемерис.

«Я читав про великих ораторів — Демосфена, Ціцерона. Кажуть, був великим оратором Троцький, я чув по радіо виступи Гітлера, Муссоліні, які вважалися великими ораторами. Тепер я скажу впевнено: наша земля в особі Лева Силенка народила сильнішого оратора, ніж вони. Шкода, що його не може чути вся Україна. Він дві години тримав в напрузі більше ніж 500 слухачів. В залі панувала мертва тиша. Я чув, як люди плакали, зривалися оплески, увесь зал був загіпнотизований Його могутнім словом».

77