Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 89
вільного світу».

Треба згадати: у «Відкритому листі», зокрема, Силенко пише, що американські інженери, запрошені Сталіном до СРСР, за золото розбудовували совєцьку індустрію, і в тому числі відомий гігант Дніпрельстан. Отже, американці співробітничали з Сталіном добровільно. А українці, сини поневоленого народу, були позбавлені усяких людських прав. І ось тепер хочуть приїхати до Америки, не бажаючи вернутися до сталінських концтаборів. А закон американців їх, гнаних і голодних на руїнах німецького фашизму, позбавляє людських прав бути вільними.

У кінці «Відкритого листа» Силенко зазначив, Що йде на семиденну голодівку.

Абсолютно нічого в рот не беручи, Він час від часу пив холодну воду, беручи її просто з крану.

На четвертий день голодівки до Силенка прийшов приятель, вже старший чоловік Трохим Одуд, сказав: «Ніхто не бачить і не чує, ось візьміть плитку шоколаду, та ж з’їжте, бо у Вас дуже очі позападали».

Силенко відповів: «Ви мене не розумієте. Коли людина має чисту совість, вона дуже сильна. Моя совість чиста перед цілим світом. Я голодую в обороні моїх рідних людей. Мене можуть провірити в шпиталі, і крихти в моєму шлункові не знайдуть харчів. Я кожній людині дивлюся в очі відважно і благородно, бо моя совість чиста.

Коли б я з”їв цю плитку шоколаду, вона б мені не допомогла, але була б ослаблена сила моєї совісти. І це мене б мучило, ослаблювало мою душу. Я відчував би вину перед людьми, що я обманув тих, які мені вірять. Ні, я сім днів і крихти в рот не візьму, крім води. Але я вам дуже дякую, що відвідали мене і висловили слова прихильносте».

На шостий день голодівки в Нього почалися великі болі в животі, і був викликаний лікар, який оглянув Його, похитав головою і від’їхав. Через півгодини прибула швидка допомога і забрала Силенка до шпиталю. Шлунок був врятований від запалення.

Сталося те, що, мабуть, сам Силенко не сподівався. Закон Меккерена був відкликаний. І українці почали їхати до США. Згодом й Силенкові повідомлено, що Він може їхати до Америки.

У цей час уже була Ним написана книга «Будні нашої епохи», і представник «Української Видавничої Спілки» з Лондона (Англія) купив у Силенка за 450 американських доларів право на видання цієї книги (трилогії). Головний редактор «Свободи” Л. Мішуга почав друкувати статті та оповідання Лева Силенка.

Закінчивши курси англійської мови, Силенко в таборі в Новому Ульмі почав викладати іноземну мову (початковий курс).

89