Uchs
Учитель Силенко, його родовід, життя і Віра в Дажбога, ст. 96
був їхнім зятем.

Їдучи автом, Силенко думав: чарівна чужинка ніколи не зрозуміє, що моє життя присвячене моїй знедоленій Батьківщині. І служіння їй я ставлю вище мого життя, усіх родинних благ. Щоб душу і тіло віддати Вітчизні повністю, треба не мати жодних родинних обов’язків. Чарівна вона, але я хочу моїм людям показати Велике Світло Волі. І це Світло найчарівніше. Немає мені чого з чужинкою ділити моє життя. У нас різні дороги...

І Силенко, вертаючись з Лос-Анжелеса, не заїхав до злотокосої Гельмеріх.

Чому німецька родина проявила до Нього таку щиру прихильність? Може, тому, що їй було приємно слухати оповіді про Шіллера і його творчість, а також про Гете. Він умів захоплено і детально оповідати, цитуючи з пам’яті уривки з творів німецьких письменників і мислителів.

Він швидко захоплювався красивими чарівними дівчатами, але й швидко всесторонньо зважував своє захоплення і перевагу давав своєму духовному ідеалові, в ім’я якого жив.

Силенко на короткий час зупинився у Сан-Франціско, де є малочисельна українська громада. А потім поїхав у Лос-Анжелес.

У Лос-Анжелесі Силенка зустрів відомий в Каліфорнії громадський діяч і кінопродуцент Микола Новак. Він є організатором українського життя в Лос-Анжелесі, і, дякуючи йому, українці придбали будинок кінотеатру, який став центром українського культурного життя.

Микола Новак організував зустріч громадських і культурних діячів з Левом Силенком. В залі Українського Культурного Центру Силенко мав доповідь і показував свій фільм про голод в Україні «Пісня Мазепи». Людей було повний зал.

На другий день Микола Новак знову запросив Силенка на обід, а потім Йому показав Голлівуд.

Голлівуд — це містечко, яке знаходиться в Лос-Анжелесі і в якому є багато могутніх кіностудій, де й продукуються голлівудські фільми. Очевидно, ці кіностудії можна на певний час винайняти разом з декораціями і всією фільмовою технікою та обслугою. Голлівуд покритий димом (смогом) від авт, який викликає сльози.

Силенко поставив своє авто біля будинку свого земляка Луки Будила (на 1333 Едкляйф Стріт, Лос-Анжелес) і з фільмовою камерою поїхав до Мексики та інших країн Центральної Америки.

96