Тридцять третій день.
душа (недисципліновані емоції, натхнення, хотіння) - ось ті притаєні, на перший погляд непомітні, чинники, які руйнують творчі сили найздібнішої нації.

35. Яка ж сила нас, українців, ослабила, розум наш розбестила? Яка ж сила їх (москвинів) підсилила? Чому є сильні і чому є слабі племена? Говорімо мовою конкретности - ми ненавидимо москвинів білих і червоних, та ненависть наша слаба. Ненависть слабих - стогін загубленого в пустині. Треба обачно заглибитися в корінь мудрости - що роззброює нашу святу ненависть?

Москвини (їхній талант, їхня душа, їхній розум) сильні? Правда, що золотоколоса і солов'ями оспівана земля багата розніжила нас. Правда, що холодна і сувора північ осуворила, мобілізувала тілесну і духовну снагу москвина, і божественний культ царя (Бог на небі, а цар - на землі) дав йому імперське честолюбство.

Правда (о яка це велика правда!), що не велика, але дисциплінована мудрість москвина поневолила велику, але недисципліновану мудрість українця. Велика нація, що має недисципліновану мудрість, стає рабинею малої нації, що має дисципліновану мудрість. Дисципліна розуму - цариця розуму.

36. Там, де немає культу провідника (короля, царя, президента, воєначальника, керманича), немає порядку, там причаєна заглада племени, народу, держави.

Ті побратими-рідновіри, які передчасно прийшли до Об'єднання Синів і Дочок України, піднімуть на гострі вила критики культ провідника. Вони, ще живучи чужими мірилами понять, не можуть відчути, наприклад, яка є різниця між культом рідного побратима-провідника і московсько-большевицьким "культом особи" - культом деспота ("культ особи" в СССР - це масові могили замордованих дітей і жінок, концтабори НКВД, організований голод 33 року). Та і в цьому випадку справа, очевидно, не в "культові особи", а в брутальних діях всієї компартії СССР, яка свої антинародні злочини хоче легко (є такі наївні, які їй вірять) списати на рахунок "культу особи".

Вороги України нічого в світі так не бояться, як виникнення між українцями культу провідника. Вони, як державні люди, добре знають, що культ рідного провідника - шлях до рідної волі.

Вони (вороги) витрачають великі скарби, щоб кожний український провідник був між українцями неавторитетним, спровокованим, обмовленим. Їм легко українськими руками нищити українських провідників тому, що українці (може єдина нація в Европі), не мають національної дисципліни, утверджених основ родової моралі, відповідальности, гордости. Їхня церковно-християнська мораль побудована на о с н о в а х побожної, скромної, рабської етики.

1025