Тридцять третій день.

37. Вороги України бояться слів "українська організація". Вони стараються знищити її основоположника. Вони розривають його бомбами, вбивають його на вулиці серед білого дня, вмертвляють отруйними пістолетами. І українці не мстяться за замордованих провідників, хоч могли б, творячи помсту, здобути оправдання між великими народами світу, які врочисто шанують культ своїх володарів.

Брати-чужовіри замордованого провідника вшановують зниділими панахидами у чаді наркотичного ладану перед образами старих юдеїв, греків, латинян, і вірять, що це найдостойніший вияв пошани.

Коли в усьому світі не буде культу провідника, а в українців - буде, то вони стануть наймогутнішою і найвпливовішою нацією. Коли всі народи матимуть культ провідника, а українці - ні, то вони будуть рабами всіх народів, їхні найздібніші сини віддадуть свої провідницькі таланти для чужих народів.

38. У Вищому Духовному Училищі Рідної Української Національної Віри (ведуч РУНВіри), тобто, в Академії РУНВіри (на основі витончених психологічних тестів) треба знаходити юнаків, які мають природні здібності бути провідниками, і ними всесторонньо піклуватися. Їм треба більше "давати" і більше від них "вимагати".

Треба впроваджувати їх (і тільки їх) в таїни провідницького "атівіризму" (санскрит). Треба з ними говорити так, як говорили жерці з синами фараонів, так, як говорять учителі з принцами при зачинених дверях, так, як говорив Аристотель з юним Олександром Великим.

Вони (ретельно підібрані юнаки) мають бути майстрами державотворення. Досі, як відомо, українці не мали таких училищ, і тому мої прагнення будуть знецінюватися тими "патріотами", які виховують молодь в чужовір'ї.

Психолог може визначити, хто зліплений з глини тієї, з якої куються провідники-самородки (діяманти народу). Провідник не боїться небезпек, невдач. Він не має жадности до грошей. Він не любить пишнотного життя, справ дрібничкових, скороминучих, відхилених від головної мети.

Склад його душі такий, що він переживає духовну приємність, наражаючи себе на небезпеки, які межують між смертю і життям, і ця невідома для звичайних людей провідницька "спрага" так вкорінена в душі провідника, як у наркомана потяг до наркотика.

39. Провідник натхненний завжди і всюди. Він свої духовні й емоційні сили вміє (і в цьому таємниця його сили) сконцентровувати в один монолітній потік для досягнення мети, яку лише він бачить в уяві до найменших деталей.

Провідник без розвиненої уяви, це те саме, що поет без поетичного таланту. Провідник, весь меті підвладний, він раб мети своєї, бо він на її жертовник складає

1026