Тридцять п’ятий день.

Японія - від слів "ні пон" ("ні гон"). Слово "ні" в японській мові означає "сонце", а "пон" значить "країна". Ніпон - Японія (Країна Сонця або Сонячна Країна). Естонія - від евіст", що значить в ширшому розумінні "жителі біля води". Бельгія - від назви племени Белги.

Судан - "Країна чорних". Пакістан - від слів "пак", що значить "чиста" і "стан" - "країна" - "Чиста Країна". Манітоба - від індіянського слова "Манатуана", що значить "Великий дух". Індіяни вірили, що на маленькому острові, розташованому на озері, живе Манатуана.

Литва - є твердження, що назва цієї країни походить від слова "лити". У литовській мові слово "литус" значить "лити", "течія", "лиття". Шкотляндія - від кельтського слова "скуіт", що значить "кочовик", Шкотляндія - Земля кочовиків.

11. Тексас - значить "добрий друг". Ява (назва острова в Азії) - походить від санскритського слова "ява", що значить "ячмінь". Вважаю, що в первісні часи (в Оріяні) наші предки казали "жав", що значить "життя"; літера "ж" перейшла в "я".

Франція - від назви племени френків, "френк" значить "вільний". В 1714 році дослідник Фере був посаджений до в'язниці (у Бастилію) за те, що він на основі своїх дослідів відважився доказувати науковцям Франції, що від німецького слова "фере" постала назва Франції. Посадженого в Бастилію проголосили неуком, знахабнілою божевільною людиною, але тепер всі визнали, що дослідник Фере був правий і його наукові твердження визнані.

Гордий народ не любить, щоб його ім'я мало чуже походження, і очевидно це почування оправдане. Та я вважаю, що французи мають дані гордитися, що їхні сусіди (німці) їх назвали "френками", тобто "людьми волі". Московитія - назва походить від фіно-монгольського слова "моська", що значить "болото" і від слова "ва", "Моськва" - "Болотяна річка". Італія - від слова "італіка", що значить "скотарі".

Чілі - значить "Холод"; Башкирія - від слів "баш курт", що означають "Голова вовка". Коста Ріка - Берег багатств, "коста" - берег, "ріка" - багатий. Конґо походить від слова "конґ", що значить "гори".

Фінляндці - войовничий і трудолюбний народ, вони звуть свою країну не Фінляндією, а Суоми. Фінляндське слово "суоми" означає "болотяна земля". І болото буває гарне - на болоті ростуть квіти білі, як сніг.

В'єтнамці свою країну звуть "В'єтнам", слово "в'єтнам" у в'єтнамській мові означає "Країна півдня". Є країна Непаль, назва ця створена із санскритських слів "нипа" (нижча) і "жла" (ґла), що значить "Нижче мешкання", непальці живуть внизу, на узгір'ях.

На заході Домініканської країни є кам'янистий острів "Гаїті", в мові карібській

1058