Тридцять шостий день.
Тридцять шостий день.

ЯК ВИНИКЛИ РІДНІ Й ЧУЖІ НАЗВИ, ІМЕНА, ПРІЗВИЩА? 2

18. Що означають грецькі імена?

Греки, назвавши українські рідні імена варварськими, поганськими, ідольськими іменами, українських дітей під час хрещення (хрищення) називали іменами грецькими. Грецькі імена, як знаємо, звеличують грецьких ідолів (богів). Наприклад, Аполлон - "приналежний до бога Аполлона.

Дмитро - "приналежний до богині Деметри". Зіновій - "приналежний до бога Зевса". Нестор - "приналежний до божка Нестора". Зенон - від Зевса.

Денис - від бога Деонисія. Очевидно, є й імена не пов'язані з богами і божками Греції. Наприклад, Андрій - Хоробрий, Афанасій (атанасія) - Невмирущий; Варвара - Чужинка, Василь (Базил) - Царьок; Векла - Божеслава; Галя ("ґале") - Ласка; Зосим ("зоос") - Живий.

Зіна - від бога Зевса. Ксенія - Чужа; Катерина - Чиста. Олена (Гелленос) - Світла, Світанна. Софія - Мудра. Омельян ("еімиліос") - Підлесливий. Петро ("петра") - Камінь, Скала. Трохим ("трофімос") - Кормилець.

Улас, Влас ("вклас") - В'ялий. Юхим ("еуфімос") - Благородний. Юрій ("ґеорґ") - Землероб. Орест ("орос") - Горовий, Гірняк. Олександер (від "алексо" - захисник, "анер" - рід) - Захисник роду. Олексій - Захисник. Макар ("макаріос") - Блаженний.

Харитон - Щирий. Харитина - Щира, зніжено - Харитя, Харя. Не зважаючи на те, що "Харитина", "Харя" означає в грецькій мові "Щира", в мові наших предків це слово означало "мавпа". Є вислів "От харя!" У санскриті слово "харя" означає "мавпа".

Перебуваючи у Греції, я помітив, що сьогодні є багато греків, які мають імена Софокл, Дамокл. Горді гречини не кожним своїм ім'ям обдаровували чужинців. Єреї, які грецькими іменами огречували русичів (українців), вважали, що русичам (українцям) не підходять такі імена - "Софокл" значить "Прославлений мудрістю", "Дамокл" значить "Відомий світові".

Грецькі імена - прізвища в Україні звучали, як щось, по-церковноправославному, святе, містерійне. Наприклад, приїхав до Києва з Візантії єпископ Ніколаус. Він свого прізвища не вживає, але його прізвище Батрахос звучить, як "святість православія". В грецькій мові слово "батрахос" означає "жаба".

Сліпа рабська прив'язаність до чужих святощів, сліпе поклоніння чужому не робить людину ні мудрою, ні вільною, ні достойною.

1064