Сорок п’ятий день.

18. Не вмієш добре говорити, то навчися добре мовчати, і глупість, як мовчить, то мудрішає. Коли ти цієї мудрости не збагнеш, твоє життя переслідуватимуть духовні невдачі і тілесні хвороби. Ти людина світлої благородности, бо за словесну образу не вимагаєш вибачення - твоє благородство вище зневаги і вище вибачення. Справді, хіба сміттям можна знецінити золото?

Людина, яка має дрібничкову душу, не буде гніватися, коли ти зневажиш її народ, коли ж ти словом образиш її духовну вбогість, вона витратить на суд останній гріш, щоб лише ти перепросив її. Люди, які мають комплекс меншої вартости, хоробливо образливі. Вони не маючи здібности здобути вартісну перемогу, уважають пробачення перемогою. Вибачливість - вірний учитель мудреців. Життя знає, що найчастіше ображаються ті, які ображають інших. Вони так перейняті різними "особистими образами", що в їх зовсім немає часу творити добро для приятелів своїх. Великі люди дозволяли, щоб їх словом ображали малі, і тому вони ставали ще величнішими. Малий, образивши великого, стає ще меншим.

ІІ

1. Ти боїшся небезпек? Небезпека - достойний рятунок. Я маю на увазі

обачне розуміння небезпеки. Всі полохливі люди її уникають. Небезпека - шлях велетнів. Прагнеш бути велетнем - достойною людиною? Іди туди, де чатує небезпека. І розсудливо покоряй Її. Хто йде туди, де небезпека, того обмовляють боягузи, майстри наклепів, чревоугодники. Боротьба з небезпекою обдаровує людину комплексом вищої вартости. Людина багатіє вишуканими почуттями. Її мислі окрилюються. Її інстинкти самовдосконалюються. Небезпека - священна вчителька. Її учні - володарі Людства.

О, рунвісти! Моя "небезпечна наука" - найблагородніший шлях до безпеки. Збагніть основи Її мудрости, втілюйте Її в Життя. Перед Вами шлях богатирів Руси (України) - шлях внуків Дажбожих. Україна в небезпеці. Ви маєте нагоду стати легендою Світу. Світ жде Вас! В центрі небезпеки іду я, учитель Ваш, щоб переконати очевидців, що родиться нова Людина Українська - світлоносний Завойовник небезпек.

2. Ти боїшся слова? Слово має велику силу тоді, коли в ньому (в центрі його "я") втілена динаміка Мислі і Почуття. Мертвонароджене слово те, в якому відсутні ці властивості. Слово, в якому багато солодощів, липке, це принадна пастка, на якій гинуть самолюбні ласуни. Слово повинне мати корінь, який розгалужений в душі і мозкові його творця. Слово - сила родиться на устах тих, які вміють його втілювати

1193