Сорок п’ятий день.
самітність, щоб у Вашій світлій душі родилися нові Почування, нові Мислі, нові Звички. Самітність виплекає у Вас віру в себе, надію на себе, довір'я до себе, виплекає зосередження мислі і рівновагу збудження.

Народ-Велетень має бути САМІТНИМ. Між народами ніколи рівности не було. Той народ, який проповідує "рівність", в душі притаює певність, що всі народи йому зобов'язані поклонятися за таку "рівність". Наша честь Дажбожа - ми народам не поклоняємося і від народів поклонів не відбираємо. Ф. Достоєвський учив, щоб всі народи поклонилися москвинам - народові "богоносцеві". Клясичним "богоносцем" є осел. В. Лєнін учив, що москвини "історією покликані" грати "першу роль". Хай вони грають "першу роль" на своїх інструментах самі для себе!

9. Ти любиш похвали? Будь обережний. Коли тебе хвалять блазні, ти пропащий. Вони тебе хвалять, щоб здобути довір'я і потім тебе продати. Коли тебе обмовляють спритні майстри наклепів і чорними фарбами малюють твій образ, ти світла людина. Золото і в болоті лишається золотом.

О, рунвісти! Найчесніший той, хто хвалить сам себе! Учіться самі себе хвалити ділом творчим, словом мудрим, відвагою, жертвенністю. Блазні не люблять ту людину, яка сама себе своєю мозолистою працею хвалить. Вони вважають, що така людина плекає "культ особи" (термін створений большевиками не має місця в нашому житті). Училище, в якому немає культу учителя, має вибиті вікна, з нього виходять дезертири, свавільники, самолюбні профани. Культ рідного учителя, це значить культ науки, культ перемоги, культ волі, культ Духовної Самодисципліни. Не ждіть ні від кого похвали - самі себе хваліть священною боротьбою, мудрістю, працею, самодисципліною.

10. Ти любиш сам себе? Мало хто володіє цією святою любов'ю - вона належить вибранцям. Самі себе любити можуть лише великі люди, у них слово - Чин, у них - обов'язок - Святість, у них воля - Мета. О, рунвісти! Я хочу, щоб всі Ви самі себе любили такою любов'ю!

Хто не шанує свого слова, не виконує взятого обов'язку, хто не шанує рідного провідника і обласкавлює своє зледачіле "Я", свій особистий світ вузенький, свої кручені примхи і каже, що він не любить "виставляти своє "я", той нечесний з собою і нечесний з іншими.

11. Ти хочеш бути ангелом? Нині люди люблять ангелів, щоб їх тероризувати, живитися їхньою ангельською добротою, під їхніми крилами гнати самогон розпусти і гострити слова роздорів. Ангел, який відважується відстояти

1196