Сорок дев’ятий день.

Чому він (князь Володимир), як пише літописець-монах Нестор, хрестив Україну (Русь) "вогнем і мечем?"

- Він хрестив "вогнем і мечем" тому, що прибулі з Константинополя грецькі архиєреї благословляли насильницьке хрещення.

У праці "Рим і Візантія - вони хреститимуть Україну-Русь?", я пишу, що в Константинополі в часи імператора Лева Третього (717-741) біля святої Софії в 722 році грецькі архиєреї хрестили жидів "вогнем і мечем".

У Константинополі жила громада християн (монтаністів), яка визнавала науку свого Учителя Монтана. Вони вірили, що християнин не повинен брати в руку меча.

Їх (монтаністів) було мечами пригнано на площу гіподрому (біля святої Софії). Коли архиєреї почали монтаністів хрестити, вони (монтаністи) самі себе облили оливою і спалили. У Візантії було поширене переконання: той, хто приймає віру Візантії, стає рабом Візантії.

У грецьких (візантійських) архиєреїв була мета - при допомозі грецької ортодоксії перетворити Україну (Русь) в духовну колонію Візантії.

Вони киянам відкрито казали: у вас тепер віра грецька, і ви є греками. У палатах вашого князя грецькі порядки, грецькі ікони. І князь ваш одягнений по-грецькому. І церква у Києві по-грецькому названа Софією.

4. "Вони (грецькі архиєреї), щоб зрада Рідної Віри України (Руси) стала справою модною і святою, проголосили князя Володимира святим грецької ортодоксії.

Учителю, що Ви думаєте про таку святість?"

- Найблагородніша в світі любов має ім'я Вірність. Вірність звеличує людину. Вірність облагороднює душу і розум.

Найжахливіша в світі зрада - синівська зрада. Князь Володимир зрадив свого батька Святослава. Він зрадив рідну віру - значить він зрадив свою гідність.

Зрада всюди і завжди є зрадою, і особливо брудною вона стає тоді, коли її проголошують святою.

5. "Біблія - святість, і він (князь Володимир) поступав так, як написано у "Святій Біблії""?

- Ні. Він поступав так, як йому казали грецькі архиєреї. "Свята Біблія" вважає, що той, хто зраджує віру батьків своїх, той, хто зраджує свого Бога, є жахливим злочинцем.

"Нехай не буде в тебе чужого Бога, і щоб ти не поклонявся перед чужоземним Богом" (Псальми, 81, 9).

"Коли брат твій.., або син твій чи дочка твоя, чи жона серця твого, чи приятель твій любий, як душа твоя, та буде підмовляти тебе тайком, говорячи: "Нумо, будемо служити іншим Богам, яких не знав ні ти, ні батьки твої. Богам народів, що навкруги вас, близько до тебе, чи далеко від тебе, від одного кінця землі до другого кінця землі, то не приставай на волю його і не слухай його, і нехай не знайде він ласки в

1295