Сорок дев’ятий день.
Коли б архиєреї грецької ортодоксії говорили прихильно про рідну віру України (Руси), українці залишили б їх і почали б сумувати за вірою батьків своїх - за ідеєю незалежної духовости.

8. "Чому для народу Рідна Віра є дорогою?"

- Чому для дитини рідна мати є дорогою? Рідна віра (кожна рідна віра) є не тільки вірою.

Рідна віра - духовне багатство народу. Духовне багатство народу - труд багатьох поколінь. У рідній вірі народ освячує свою правду, бачить свою дорогу

життя.У рідній вірі, як зорі в криниці, відображаються многовікові історичні події народу, відображаються помилки народу і вміння виправляти помилки, уміння вчитися на помилках.

У рідній вірі таяться, як святеє святих, приватні, інтимні почування народу, бачення світу, визначення, що таке Бог і що таке людина. У рідній вірі увічнюється пам'ять народного серця.

9. "З чого творяться святощі віри? З чого розвивається національна культура?"

- Рідна віра України (Руси) самоутверджувалася і самоформувалася з великою душевною вибагливістю. І про це свідчать обряди. Збиралося віками те, що народ мав найкраще, найславніше і найсвятіше, і з цих духовних скарбів творилися святощі його віри.

І жив народ у гордості, що в нього є рідна святість дідами, синами і внуками шанована. У нього є своя віра - своя ідентичність. У нього є свій духовний ідеал. У нього є свій порядок життя.

Рідна віра - це корінь, який мільйонами видимих і невидимих розгалужень розходиться у всі сфери життя. І з нього розвивається чарівний сад національної культури. І, щоб в цьому переконатися, ознайомтеся з культурою Індії, Ізраеля, Японії.

Князь Володимир, руйнуючи рідну віру, зірвав міст духовної цілісности народу - міст, який єднав народ з його минулим. Минуле не потрібне? Ні, потрібне: народ, який знає минуле, краще орієнтується в сучасному і правильніше передбачає хід майбутнього.

10. "Що означають слова "Духовна цілісність народу"?"

- Жид є жидом по походженню і по вірі, японець є японцем по походженню і по вірі. Українець по походженню українець, а по вірі не українець. Чому? Тому, що його віра не є його вірою. Коли в нього його віра не його, він не є людиною цілісної духовости.

1298